Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

30.5. golf v zahraničí (26. -29.5.2011)

30.05.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

PGA Tour – HP Byron Nelson Championship, Irving, Texas, USA
European PGA Tour – BMW PGA Championship, Wentworth,  Anglie
Ladies PGA Tour – HSBC Brazil Cup, Rio de Janeiro, Brazílie
Ladies European PGA Tour – Ladies Slovak Open, Tále, Slovensko



PGA Tour – HP Byron Nelson Championship, Irving, Texas, USA
(26. – 29.5.2011, – 6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Na první jamce play-off udržel Keegan Bradley par a stal se vítězem, zatímco Ryan Palmer zahrál bogey a musel se spokojit se druhým místem. K rozehrávce obou Američanů došlo poté, co oba dokončili turnaj se skóre -3. O třetí místo se podělili jejich krajan Joe Ogilvie a Japonec Rjudži Imada, oba s konečnou bilancí jen o ránu horší.
Další pořadí:  5. Day  (-1), 6. Rollins, Kuchar (E), 8. Watney, Overton (+1), 20. D. Johnson, García (+3), 27. V. Singh (+5), 40. Choi (+2).

Více ….

 

Sobota – 3. kolo
Zahrál tři bogey na závěrečných pěti jamkách, přesto vede turnaj. Tak náročné podmínky panují v Irvingu, kde půjde do finálového kola z prvního místa Ryan Palmer. Po třech kolech má skóre -5 a náskok jedné rány před Sergiem Garcíou. Palmer zahrál v sobotu tři rány nad par, jeho vyzyvatel dokonce čtyři. S takovými výsledky by za jiných okolností klesli ještě níž, ale ve startovním poli se nenašlo mnoho golfistů, kteří by dokázali stlačit své číslo dostatečně nízko. Nejlépe zahrál Ind Arjun Atwal (-3) a s tímto průběžným skóre se dělí také o třetí pozici v turnaji společně s Rjudžim Imadou z Japonska.
Další pořadí: 5. Kuchar (-2), 8. Watney (-1), 16. D. Johnson, V. Singh (E).

Pátek – 2. kolo
Vyrovnanými výkony se v čele seřadili Ryan Palmer a Sergio García. Američan i Španěl mají shodné skóre -8 a slušný náskok před ostatními. „Jsem velice spokojen s takovým kolem,“ zářil García, jenž měl problémy se špatným patováním, ale letos přešel na grip tyou „claw“, vyžadující jiné držení. Jeho 27 puttů v kole zavdalo příčinu k hráčově spokojenosti. Palmer, jenž žije v nedalekém Amarillu, byl také rozradostnělý: „Tak tahle pozice mě fakt baví. Posledních pět jamek je tady těžkých, zvlášť ve větru, a tak jsem rád, že jsem je zvládl,“ dodal.
Hráči na děleném třetím místě, Američané Tim Petrovic a Scott Piercy, ztrácejí na lídry tři rány.
O deset ran horší výsledek než ve čtvrtek zahrál Jeff Overton a výrazně se propadl výsledkovou listinou. Totálně vyhořel Rory Sabbatini. Muže z první desítky FedEx Cupu srazilo 82 ran na skóre +12, což znamenalo konec nadějím na účast ve víkendové části turnaje.
Další pořadí: 5. Watney (-4), 14. Overton (-2), 29. Kuchar (E), 39. V. Singh, D. Johnson (+1), 52. Choi (+2), 60.Kim, Day (+3). Cutem neprošli: Weir, Wi, Sabbatini.

Čtvrtek – 1. kolo
Po delší době na sebe výraznějším výsledkem upozornil Jeff Overton. Američan zahrál výsledek 64 (-6), o jednu ránu lepší než jeho krajan Ryan Palmer na druhém místě. „Doufám, že je to začátek mé dobré série, zvlášť s ohledem na loňský rok,“ připomněl lídr, že v sezoně 2010 skončil třikrát druhý a dvakrát třetí, ale vítězství se nedočkal. Vynikající byla zejména jeho série čtyř birdie mezi jedenáctou a šestnáctou jamkou.
Jedním z devíti hráčů na děleném třetím místě je se skóre -4 také Sergio García, přestože na TPC Four Seasons Resortu vůbec netrénoval vinou zánětu nehtu na ruce. „Dávali mi na to nějakou pěnu a bral jsem antibiotika. Je to dobré, ani jsem prst necítil,“ uvedl jednatřicetiletý Španěl, jenž se jen těžko dostává do bývalé formy, s níž byl druhým hráčem světového žebříčku.
Alex Čejka zahrál první kolo za 74 (+4) a z turnaje se odhlásil. Na svém webu oznámil, že ho začala znovu bolet pravá noha. Po minulém turnaji totiž ještě absolvoval finálovou kvalifikaci na British Open (skončil 14., šest míst za postupem) a pak trénoval v Irvingu, což jeho zdraví neprospělo.
Další pořadí: 3. D. Johnson (-4), 20. V. Singh, Watney (-2), 31. Sabbatini, Kuchar (-1), 76. Choi (+1)

Turnaj je dobře obsazen. Hrají Choi, Watney, Sabbatini, Snedeker, Kuchar, Garcia, Imada, Singh a Alex Čejka.
Hraje se na hřišti TPC Four Season Resort Las Colinas s parem 70 a délekou 6.553 metrů.  
Dotace turnaje je 6,5 milionů dolarů, 113 milionů českých korun. Na vítěze čeká částka 1,17 milionu dolarů , přes 20 milionů korun.

Odkazy: … Las Colinas …. Hřiště na sat. mapě …  Stránky turnajeSvětový žebříčekFinanční žebříček


European PGA Tour – BMW PGA Championship, Wentworth,  Anglie   (26. – 29.5.2011, – 1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Králem světového golfu je Luke Donald. V play-off porazil svého anglického krajana Leeho Westwooda hned na první jamce. V součtu čtyř kol předtím oba shromáždili výsledek šest ran pod par.
Další pořadí: 3. Dyson (-4),  7. Montgomerie, Manassero (-1), 16. Els (+1), 18. Poulter, Davies, Quirós (+2), 24. Casey, McIlroy, Jang (+3), 31. Kaymer (+4), 39. E. Molinari, Fisher (+5), 50. F. Molinari (+8).

Více ….

Sobota – 3. kolo
Souboj o post světové jedničky bude v neděli tuhý! Druhý hráč světa Luke Donald se udržel ve vedení, opět se o něj dělí, ale tentokrát už jen s jedním konkurentem. Tím je Matteo Manassero. Oba mají průběžné skóre -5 a náskok dvou ran před Fabriziem Zanottim a Leem Westwoodem. Dosavadní první muž žebříčku nechce dát svůj post zadarmo.
Donaldův začátek byl na jeho poměry neobvykle špatný, ba hrůzný. Pálil do lesa, dropoval a do šesté jamky zapsal dvě double bogey a jedno bogey. „Všechno to listé kolem mě, spouštění míče do vysoké trávy, musel jsem sáhnout hluboko do svých sil,“ popsal Angličan své pocity. Na druhé devítce zahrál čtyři birdie a vrátil se do hry. „Putty do birdie na 16. a 17. jamce, stejně jako ten do paru na 18. jamce, to byl dobrý závěr,“ dodal třiatřicetiletý golfista.
Další pořadí: 8. Quirós (-1), 13. Jang, Hansen (E), 18. McIlroy (+1), 23. E. Molinari, Montgomerie, Davies, Casey, Els, Poulter (+2), 41. Kaymer (+4), 51. F. Molinari (+6).

Pátek – 2. kolo
Také na Luka Donalda přišel v nezvykle studeném počasí útlum. Neslané nemastné kolo s jednou ranou v plusu sice neznamenalo ústup z první pozice, ale Angličan se o ni už musí dělit. Na stejnou hodotu průběžného skóre -6 se dostali ještě Španěl Álvaro Quirós a Ital Matteo Manassero. O něm raději než o sobě mluvil Donald: „Zaujal mě. Na svůj věk byl jeho výkon působivý. V něčem se mi podobá – nechce hřiště pokořit za každou cenu.“ Sám Manassero se však zkritizoval: „Nezasloužil jsem si být tak vysoko. Na osmnáctce jsem měl štěstí, že můj míč neskončil ve vodě.“
Otázka, kdo po tomto víkendu převezme pozici světové jedničky, se stal zase o poznání otevřenější. Lee Westwood Tentokrát zahrál 69 ran, dostal se na -1 a pět ran, které ho dělí od Donalda, není pro víkendový program nepřekonatelnou ztrátou. Kdo z obou krajanů skončí výš, bude na špici žebříčku. Jejich německý konkurent Martin Kaymer by musel hodně zabrat. Prošel sice o dvě údery cutem se skóre +3 na děleném 46. místě, ale zatím nepůsobí jako uchazeč o turnajový titul.
A ten už nezíská ani Jihoafričan Charl Schwartzel. Vítěz dubnového Masters a druhý muž evropského finančního žebříčku skončil katastrofálně. Jeho výkony 79 a 75 daly dohromady bilanci +12, což hráče řadí hluboko do druhé stovky konečného pořadí. „Není to příjemné, zahrát tak špatně. Ale hodím to za hlavu a v příštím týdnu se zase pokusím vyhrát,“ řekl.
Další pořadí: 12. Hansen, Jang (-1), 20. Poulter (E), 30. Els, Casey, Fisher (+1), 37. Montgomerie (+2), 54. E. Molinari, F. Molinari, McIlroy (+4). Cutem neprošli: McDowell, J.M. Singh. Oosthuizen, Jiménez, Schwartzel.

Čtvrtek – 1. klo
Celý program nebyl dokončen. Vítr místy foukal až třicetikilometrovou rychlostí. Tento fakt jako by ani nevnímal Luke Donald. Jeden z uchazečů o místo světové jedničky zahrál v dopoledním programu 64 ran (-7) a záhy se ujal vedení. „Bylo to snad jedno z nejlepších kol, co jsem kdy zahrál. Najednou to přijde a cítíte se být neporazitelní,“ uvedl Angličan, jehož už tak skvělá forma z minulých týdnů graduje.
Přesto se našel hráč, jenž se mu přiblížil ještě ve chvíli, než byla hra přerušena pro silnou bouřku. Ital Matteo Manassero nakonec zapsal výsledek o dvě rány horší než lídr. „Vítr byl opravdu extrémní. Když se podařilo uvést míč do hry, práce byla z padesáti procent hotová. Ani patování nebylo jednoduché,“ popsal podmínky hráč, jenž se o druhé místo dělí se Švédem Johanem Edforsem.
Z těch, kteří obešli celou osmnáctku, si Ian Poulter připsal výsledek 68 (-3), Álvaro Quirós a Colin Montgomerie 69 (-2), Lee Westwood nepříliš nadějných 72 (+1) a Martin Kaymer dokonce 74 (+3), což pro pátek představuje ohrožení cutu. Ten se lehce vzdálil Rorymu McIlroyovi za 76 (+5) a značně Charlo Schwartzelovi za 79 (+8).

Turnaj je skvěle obsazen. Hrají Westwood, Kaymer, McIlroy, Manassero, McDowell, Rose, Schwartzel, Poulter, Jiménez,  Els, Oosthuizen,  Goosen, Quiros,  Ramsay, Casey a bratři Molinariové. 
Hraje se hřišti West Course Wentworth Clubu. Hřiště má par 71 a délku 6.641 metrů.
Dotace turnaje 4,5 milionů eur, 110 milionů českých korun.  Loni zvítězil Simon Khan.

Odkazy: … Wentworth Club …  Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnajeEvropský žebříčekFinanční žebříček


Ladies PGA Tour – HSBC Brazil Cup, Rio de Janeiro, Brazílie (28. – 29.5.2011,  – 5 hodin)

Neděle – 2. kolo
Všem konkurentkám vypálila rybník jednadvacetiletá Mariajo Uribe z Kolumbie. Ve druhém kole hrála šest ran pod par a skončila s bilancí -9. V sedmnácti letech vyhrála Uribe amatérské mistrovství USA a loni získala plné herní karty na zámořskou i americkou sérii. Australanka Lindsey Wright obsadila se ztrátou jedné rány druhé místo. Další pořadí: 3. Hjorth (-7), 5. H. Young (-6), 9. Matthew (-5), 10. Pettersen (-3), 11. Kerr (-2), 19. Ch. Kim (+1).

Sobota – 1. kolo
Šestatřicetiletá Američanka a vítězka jednoho jediného turnaje LPGA Tour Heather Young zahrála 66 (-6) a to je nejlepší výkon úvodního dne. Až dvě rány za vedoucí hráčkou jsou Australanka Lindsey Wright a Suzann Pettersen z Norska. Další pořadí: 4. Matthew (-3), 16. Kerr (E), 24. Ch. Kim (+3)

Dvoukolová exhibice třiceti hráček na rány se koná  na hřišti Intanhangá potřetí.
Hřiště Itanhanga GC  má  par 73 a délku 5.796 metrů.
Dotace turnaje je 720.000 dolarů, asi 13 milionů korun. Loni zvítězila Meaghan Francella.

Odkazy: … Itanhangá GC …  Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje … Finanční žebříček …  Rolex Ranking


Ladies European PGA Tour – Ladies Slovak Open, Tále, Slovensko (26. – 29.5.2011, bez časového posunu)

Neděle – finálový den
Způsob, jakým se Caroline Hedwall dobrala k dalšímu vítězství, zaslouží absolutorium. Švédka zahrála 11 ran pod par v součtu pouhých tří kol, na něž byl program turnaje zkrácen. Konkurovat jí sotva stačila Christel Boeljon z Nizozemska, která se ztrátou dvou ran obsadila druhé místo. „Po dobrém startu jsem začala věřit, že to bude můj den. A v ten den se sen stal skutečností,“ uvedla Hedwall, která ve dvaadvaceti letech hraje na plnou herní kartu svou premiérovou sezonu. Do páté jamky zahrála tři birdie a přestože pak ještě připsala dvě bogey, zase se vrátila na vítěznou vlnu a cestu k první výhře na LET si proklestila s velkou bravurou.
Domácí favoritka Zuzana Kamasová poslední kolo, rozdělené do dvou dnů, nakonec pokazila. Jejích 79 úderů znamená konečnou bilanci +7 a pokles na dělené 49. místo. „Myslím, že to bohužel bylo ze strany šéfky turnaje nesprávné rozhodnutí,“ uvedla domácí favoritka na téma zkrácení turnaje.
Další pořadí: 3. Jennings (-7), 4. Lagoutte-Clement (-6), 7. Parker (-3), 11. L. Davies (-1), 17. K. Smith (E), 29. Reid, Morgan (+3), 60. Brewerton (+9)..

Sobota – 3. kolo
Ani jedna hráčka nedokončila celé kolo, pak byl program vinou bouřky přerušen a ukončen. Pořadatelé rozhodli, že o vítězce se rozhodne ve tříkolovém klání, tedy v 54 jamkách místo plánovaných 72.
Ty nejlepší  mají za sebou osm či devět jamek. Rachel Jennings z nich kazila nejvíc a přišla o vedení. Se skóre -6 je třetí, o první pozici se dělí Caroline Hedwall a Virginie Lagoutte-Clement (obě -7). Slovenka Zuzana Kamasová je průběžně na +2, za sebou má přesně polovinu hřiště.

Pátek – 2. kolo
Jen mírné zhoršení znamená, že Rachel Jennings se udržela ve vedení. Kolem za 68 ran s jedním bogey se dostala na průběžné skóre -9, čímž zvýšila svůj náskok na druhou v pořadí o dvě rány. Bilanci -7 má Virginie Lagoutte-Clement z Francie. Nejlepším denním výsledkem 67 (-5) se na třetí místo vyšvihla Švédka Caroline Hedwall a dobrou pozici si udržuje i domácí favoritka Zuzana Kamasová. Podruhé za sebou zapsala even par, což průběžně znamená dělenou 17. pozici a možnost o víkendu zaútočit na lepší postavení.
O tuto šanci přišla Klára Spilková. Osudnou se jí stala víceméně jedna jediná jamka. Na čtyřparové šestce, která jí ve čtvrtek nečinila problémy, nasbírala 10 (!) ran a okamžitě se propadla výsledkovou listinou. Ve zbytku programu už se nezachránila a s konečným skóre +10 zaostala čtyři rány za cutem, jímž v Tálích neprošla podruhé za sebou.
Druhá česká profesionálka ve startovním poli Daniela Proroková, která na úvod zahrála 88 ran (+16) do druhého kola nenastoupila.
Další pořadí: 6. L. Davies (-2), 8. K. Smith (-1),  17. Pace (E), 28. Morgan, Parker, Reid (+2),  34. Garrett (+3), 46. Caudall, Nocera (+4),  60. Brewerton (+6).
Cutem neprošly: Alfredsson, Alonso,  Bourdy, Tomko, Hečková.

Čtvrtek – 1. kolo
Angličanka Rachel Jennings předvedla excelentní výkon a jejích 67 ran (pět pod par) z ní udělalo vedoucí ženu po úvodním dnu. Dvě birdie na tříparech a tři na čtyřparech daly dohromady jedinou „čistou“ skórkartu. Jedna ze čtyř golfistek, jež se se ztrátou jedné rány dělí o druhé místo, Australanka Kristie Smith, se pro změnu blýskla eaglem na pětiparové osmnáctce.
Klára Spilková zapsala čtyři bogey a tři birdie, bilance +1 ji zařadila na dělené 37. místo. Zabojovala domácí hráčka Zuzana Kamasová, která i s jedním double bogey má o úder lepší výsledek než Češka a patří jí dělená 25. pozice.
Anglická amatérka Lauren Taylor předvedla úžasnou sérii: na čtvrté jamce dosáhla eagle a na následující hole-in-one.
Další pořadí: 13. Parker, Hedwall (-1), 51. L. Davies, Reid (+2), 75. Brewerton (+4), 121. Hečková – am. (+10), 125. Proroková (+16).

Koná na slovenských Tálích 26. – 29.května. Na svém čtvrtém profesionálním turnaji zde vystoupí naše mladinká profesionálka Klára Spilková.  Má za sebou první MC (missing the cut) z Mnichova. Teď už nezatížena vysokými očekáváními  může příjemně překvapit.  Loni zde ještě jako amatérka neprošla na svém prvním turnaji LET cutem a skončila na pomyslném 77. místě. Vítězství bude obhajovat Španělka Azahara Muňoz, která loni zvítězila  před Kristie Smith a Laurou Davies. Ve startovním poli uvidíme také  Češku Danielu Prorokovou.
Dotace turnaje je 350.000 eur, 8,6 milionů českých korun. Na vítězku čeká podíl 52.500 eur, 1,3 milionu korun.

Odkazy: .. Gray Bear Tále … Hřiště na sat. mapě … Stránky turnaje