Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

24. Mistrovství světa amatérů 2004 začíná v Portoriku ve středu

16.10.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Mistrovství světa amatérů se pořádá každé dva roky, střídavě vždy v jedné ze světových zón. Po evropském Berlíně 2000 a asijském Kualalumpuru 2002, je letos na řadě portorické Rio Grande. Mistrovství se skládá z mužské a ženské soutěže. Ve středu dvacátého října začínají ženy, jejich soutěž se jmenuje Espirito Santo Trophy. Po ukončení ženské soutěže zahájí ve čtvrtek, osmadvacátého října, muži boje o Eisenhower Trophy. Českou republiku budou reprezentovat Petr Nič, Roman Svoboda, Martin Peterka a náhradník Petr Skopový, ženy Petra Kvídová, Zuzana Mašínová, Lucie Šarochová a náhradnice Stanislava Kopejtková.Poslední mistrovství se uskutečnilo v malajsijském Kualalumpuru. Zúčastnila se naše mužská reprezentace. Reprezentovali Roman Svoboda, Mikuláš Ordnung a Petr Nič. Česká republika skončila na 36. místě z 63 účastněných zemí.

Předposlední mistrovství se odehrálo v roce 2000 v Berlíně.
V Espirito Santo 2000 reprezentovaly hráčky Balková, Kvídová a Peterková a přivezly vynikající 28. místo pro Českou republiku a 43. místo Peterkové v individuálním pořadí.
V Eisenhower Trophy reprezentovali Holub, Peterka, Nič a Skopový a přivezli vynikající 35. místo.

Letošní mistrovství se koná v portorickém Rio Grande, na dvou hřištích Rio Mar Country Clubu. První hřiště s názvem Ocean má par 72, délku 5.629 metrů a je dílem architektů George a Toma Faziových. Je charakteristické dráhami lemovanými stromy a malými greeny. Je položeno na pobřeží Atlantického oceánu.
Druhé hřiště s názvem River, je položeno poblíže řeky Mameyes a deštného pralesa Yunkes a kreslil je Greg Norman. Je charakteristické mokřinami a archeologickými památkami.

Mistrovství se účastní 70 mužských a 50 ženských týmů.
Tituly obhajují muži USA a ženy Austrálie.

Odkazy:

Oficiální stránka MS 2004
  &nbsp
Světová golfová federace

Z archivu:   &nbsp
Kualalumpur 2002
   
Berlín 2000 [Gallery not found]