23. Večer českého golfu

24.11.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Erpet Golf Centrum

23. Večer českého golfu

Dvacátý třetí Večer českého golfu se konal v pražském Erpetu v pátek, 23. listopadu. Šlo opět o komorní večer pro několik desítek pozvaných.
Loňské svépomocné moderování generálního sekretáře Aleše Libecajta se sportovním ředitelem Lubošem Klikarem, bylo letos nahrazeno profesionálem, hercem Pavlem Nečasem.

Golfistou a golfistkou roku byli odbornou porotou zvoleni Šimon Zach a Sára Kousková. Oba jsou na studiích v Americe, ceny přebírali bratr Šimona a otec Sáry. Oba ocenění poslali na Večer českého golfu video se zdravicí.

„Děkuji všem, že mi drželi palce i na dálku. Mám radost z celého českého golfu, který jde stále nahoru. Je to vidět na úspěchu nejen Kláry Spilkové, výtečný rok za sebou mají i Jirka Zuska a Vašek Tichý,“ vzkázal na dálku Šimon Zach.
Obhájit je vždy složitější, navíc letos jsem přecházela studovat do Ameriky. Děkuji všem trenérům, kteří se podílejí na mé přípravě, rodičům, České golfové federaci i zbraslavskému klubu za podporu,“ řekla ve zdravici Sára Kousková, nejlepší česká amatérka.

Vítězi nejvyšší amatérské soutěže  Czech Golf Amateur Tour se stali Hynek Groh a Sarah Hricíkova.

Zvláštní ocenění získala nejúspěšnější česká golfistka všech dob, Klára Spilková. Spolu s prezidentem ČGF se také podílela se na dekorování svých následovníků.

.

PrehledOcenenic.

foto Ivan Paggio

.