22.1. Krátce ze zahraničního golfu

21.01.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

PGA – Bob Hope Chrysler Classic, Palm Desert, Kalifornie, USA.
O prvním místě se rozhodlo v play-off, mezi málo známými americkými hráči Charley Hoffmanem a Johnem Rollinsem (-17). Zvítězil Hoffman, který tak získal první vítězství v turnaji PGA. Třetí místo obsadil Angličan Justin Rose (-16). Další umístění: 8. Calcavecchia, Verplank, Allenby (-13), 13. Langer, Glover (-12), 18. N.Green, J.Ogilvie (-11), 39. Duval (-8), 45. Mickelson, Chopra (-7), 48. Weir, Micheel, Goydos (-5), 49. Anziger, Pavin (-4). Turnaj byl poznamenán silným větrem. Cutem neprošli Triplett, Mayfair, Ch.Campbell, Parnevik, O´Meara, Hrálo se o 25.000 Fedex bodů a celkovou částku 5.000.000 dolarů. Vítěz dostane 900.000. Příští turnaj, Buick Invitational, se hraje o víkendu v kalifornském San Diegu.

European PGA – Abu Dhabi Golf Championship, Abu Dhabi, Spojené Emiráty.
Zvítězil Angličan Paul Casey (-17). Druhé místo dělí Španěl Miguel Angel Jimenéz se Švédem Peterem Hansonem (oba –16).
Další umístění: 4. DiMarco (-15), 5. R.Goosen, Harrington (-14), 8. Stenson (-13), 14. García, Montogomerie, 29. Fasth (-8).
Casey si odváží 258.000 Eur.

LPGA + Ladies European Tour – Womens World Cup of Golf, Sun City, Jihoafrická republika.
Mistrovství světa dvoučlenných družstev pro sebe překvapivě získaly hráčky Paraguaje Julietta Granada a Celeste Troche (-9). Druhým Američankám utekly o sedm ran. Na to, že Praguaji je pouze šest golfových hřišť je to impozantní výkon. Druhé místo obsadilo družstvo USA složené z Pat Hurst a Juli Inkster (-2). Třetí příčku obsadily hráčky Koreje Young Kim a Ji Yai Shin (-1). Mistrovství se účastnilo 22 družstev. Vítězky si odváží cenu za první místo 120.000 dolarů. Celková dotace byla 1.200.000.