20. mistrovství ČR na FSG simulátorech – Dostál a Frýdlová

26.01.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kristýna Frýdlová a Vojtěch Dostál

Finále 20. Mistrovství České republiky na FSG simulátorech, GC Erpet Praha (26.1.2014)

Vojtěch Dostál z GR BlackBridge (-7) a Kristýna Frýdlová z GC Epret Praha (+13) se stali dvacátými Mistry České republiky ve hře na Full Swing simulátorech. Pro Vojtu Dostála je to druhý titul, ten první získal před čtyřmi lety. Kristýna Frýdlová získala titul potřetí za sebou. Stříbrné medaile získali Jan Šmída z GC Golfcentrum Liberec (E) a Markéta Šubrtová z GC Praha (+18). Bronzové medaile za třetí místa si z Erpetu odváží Václav Lébl z GK Líšnice (+3) a Andrea Lazukičová z GC Erpet Praha (+23).

Vojtěch Dostál, nejlepší z kvalifikace, zvítězil bez viditelnější námahy s náskokem sedmi úderů nad druhým Janem Šmídou z Liberce (E). Liberecký Šmída je překvapením turnaje, dokázal se vklínit mezi zkušené pražské „pláteníky“. Překvapivé a velmi sympatické je páté místo kadeta Vojty Mitterwalda ze Zbraslavi (+5), který za sebou nechal mnohem zvučnější golfová jména.

Po kvalifikaci vypadalo ženské mistrovství na jasnou záležitost pro Markétu Šubrtovou. V kvalifikačním kole si vytvořila náskok osmi ran před druhou Lazukičovou. Ve finálovém kole však hrála o čtrnáct ran hůře a svůj náskok promarnila. Uvolnila tak místo šestnáctileté Kristýně Frýdlové, která bezpečnou hrou v paru vyrovnala ztrátu jedenácti ran na Šubrtovou a došla si pro třetí titul Mistryně ČR na simulátorech v řadě.

Výsledky kvalifikce a finále

 

 

Mistři 2013 - Kristýna Frýdlová a Šimon Zach

Golfové simulátory v České republice slaví 20 let existence. První čtyři se objevily v pražském Erpetu v roce 1994 a v takovém množství byly tehdejší evropskou senzací. Dnes jsou standardním vybavením mnoha klubů.
Pro to se také při mistrovství České republiky na simulátorech od 6. ledna koná kvalifikace v devíti  golfových halách po celé republice: 4U, Beřovicích, Čechii, Dejvicích, Erpetu, Hradci Králové, Kunětické Hoře, Liberci a Mladé Boleslavi.
Finále se již několik let koná střídavě v Erpetu a Čechii. Letošní finále se uskuteční v neděli, 26. ledna 2014 v pražském Erpetu. Letos se hraje na hřišti Belfry.
Do finále postoupí nejlepších 36 mužů a 9 žen. V mimopražských klubech se první kolo musí odehrát nejpozději do pátku 24. ledna 2014. V Erpetu, Dejvicích a Čechii je možno hrát první kolo i v sobotu 25. ledna 2014, kde musí být poslední výsledky zadány na server ČGF do 14 hodin. Potom bude sestavena startovní listina pro druhé tj. nedělní finálové kolo.
Loňskými vítězi z Čechie jsou Šimon Zach a Kristýny Frýdlová.

Z archivu Golf.cz: … 2013 .. 201220102009…… 2008 …… 2007 ….. 2006 ….. 2005 ….. 2004 …. 2003 ….. 2002

 

.