Mistrovství světa párů – Češi na 13. místě

09.10.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Světové finále soutěže International Pairs se odehrálo na skotském hřišti Carrick Loch Lomond 6.-8.října 2010.
Poprvé v historii se ho účastnila také dvojice českých reprezentantů – vítězů národního finále International Pairs ČR powered by Tipsport, 18. září na hřišti Prague City Golf Clubu Zbraslav:  Petr Dědek a Eva Kynčlová. V prvním kole zaplatili „nováčkovskou daň“ a teprve zlepšeným výkonem ve druhém kole (dělili 4. – 5. místo) se posunuli výsledkovou listinou výše.  Nakonec obsadili celkové13.místo.

Z vítězství se radovali reprezentanti týmu Kanady 1. (ve složení Dave Williscraft, Brett Wall), kteří stáhli náskok týmu Francie z prvního dne, na třetím místě se umístili hráči týmu Anglie II.„Byl to velmi náročný turnaj, se super atmosférou, první den nás svazovalo, to že hrajeme za Českou republiku, všude vlajky, TV kamery, mistrovská odpaliště, další reprezentanti.  Máme velkou radost, že druhý den se nám podařil solidní výsledek. Hřiště bylo fakt náročné, “ svěřoval se po příletu ze Skotska Petr Dědek. „My jsme si turnaj velmi užívali.“

Národní Finále International Pairs 2011 se uskuteční v neděli 4. září na zbraslavském hřišti.