Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

19.7. Golf v zahraničí (16. – 19.7.2009)

19.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

PGA Tour – 138. British Open Championship, Turnberry, Skotsko – zvítězil Američan Stewart Cink, který v rozehrávce porazil Toma WatsonaLadies European Tour – Open de Espaňa Feminino, Castellón, Španělsko     – zvítězila Velšanka  Becky Brewerton, Mašínová neprošla cutemEPD Tour – Heidelberg Lobenfeld Classic, Heidelberg, Německo    – zvítězil Dán Ottosen,  Marek Nový na 31. místěALPS Tour – Circolo Rapallo Open, Rapallo, Itálie     –  zvítězil Holanďan Joost Luiten,  Skopový neprošel cutem
 


PGA Tour – 138. British Open Championship, Turnberry, Skotsko (16. – 19.7.2009)
Neproměněný putt na 18. jamce stál  titul Toma Watsona (-2), hrdinu 138. British Open, krásná pohádka skončila.  Musel jít do čtyřjamkové rozehrávky se Stewartem Cinkem (-2), ve které už jasně prohrál.
I tak je fantastickým výkonem být v devětapadesáti letech druhý na The Open. Nikoli Woods nebo vítěz Cink, ale právě Watson byl protagonistou letošního Open, o kterém se bude dlouho mluvit.
O třetí místo (-1) se dělí mladý anglický talent Chris Wood se svým krajanem Lee Westwoodem.
Open v Turnberry, které  tvrdě prověřilo favority,  mělo dvě senzace. První byl právě senior Toma Watson, který to ve svém věku dotáhl až do rozehrávky, druhou bylo vyřazení Tigera Woodse, který neprošel cutem.
Vítěz Stewart Cink při poslední puttu rozehrávky svému soupeři spolu  s diváky tleskal.
Obhájce titulu Ir Padraig Harrington neuspěl. Výkonem +12 skončil až na 65. místě. Méně viditelnou senzací je také umístění  šestnáctiletého  italského amatéra  Mattea Manassera na 14. místě (+2).
Další umístění: 5. Donald, Goosen (E),  8. Els (+1),  13. Jiménez, Villegas  (+2), 27. Watney, Daly (+4),  34. Kaymer, Furyk (+5), 38. Singh (+6), 47. Casey (+8),   52. Perry, Stricker (+9), 65. O´Hair.
Cutem neprošli: Woods, Montgomerie, Hoffman, Clark, Ishikawa, Glover, Echenique, Ogilvy, Faldo, Norman

Třetí major se hraje ve skotském Turnberry a na startu jsou  ti nejlepší s výjimkou Mickelsona, který zůstává se svojí nemocnou ženou.  Hrají Woods, Casey, Perry, Garcia, Singh, Stricker, Ogilvy, Stenson Furyk, Zach Johnson, Glover, O´Hair, Jiménez, Watney, Villegas. The Open si také zahraje do šlechtického stavu čerstvě povýšený Sir Nick Faldo. Další živou legendou, která nastoupila na start je „žralok“ Greg Norman. Titul obhajuje Ir Padraig  Harrington, který zde vyhrál v posledních dvou letech  za sebou. Tiger Wood má na kontě tři tituly  z Open. Vyhrál v roce 2000, 2005 a 2006. Pozornost je  také upřena na mladíky, teprve šestnáctiletého Itala Manassera a devatenáctiletou  japonskou naději Ryio Ishikawu.
Hřiště Ailsa Championship Course je pobřežní links s parem  70 a délku 6.587 metrů. Rekord hřiště  64 úderů je z  roku 1994.
Dotace turnaje je 8,6 milionů dolarů, 160 milionů českých korun. Na vítěze čeká 1,5 milionu dolarů, téměř 28 milionů korun. Loni zvítězil Padraig Harrington.
The Open přenášela  Nova Sport s kultivovaným komentářem Petra Uhlíka a jeho kolegy.

Odkazy:  ….. The Ailsa Course ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 

Ladies European Tour – Open de Espaňa Feminino, Castellón, Španělsko   (16. – 19.7.2009)
Kyprá Velšanka Becky  Brewerton (-18)  vzala vedení do ruky v prvním kole a už před sebe nikoho nepustila. Zvítězila s náskokem šesti úderů  před čtveřicí Luna, Loucks, Cabrera-Bello a Elosegui (-12).
Další umístění: 6. Westerberg (-11),  9. Davies, Skarpnord, Ciganda (-10), 42. Chaeffer (-2),  46. Zackrisson (-1).
Česká profesionálka Zuzana Mašínová popáté za sebou neprošla cutem. Opět jí unikl o jediný úder.

V turnaji hraje česká profesionálka Zuzana Mašínová. V posledních turnajích čtyřikrát neprošla cutem. Ze špičky hrají Luna, Skarpnord, Elosegui, Davies. Chybí Nocera a Reid
Dotace turnaje 275.000 Eur, 7,2 milionu českých korun.
foto: ladieseuropeantour.com

 Odkazy: ….. Hřiště Panorámica ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje ….  Money List

 


EPD Tour – Heidelberg Lobenfeld Classic, Heidelberg, Německo
(12. – 15.7.2009)
Turnaje se účastnil český profesionál Marek Nový. Turnaji v Heidelbergu dal přednost před mistroství své mateřské PGA v Telči. Prošel cutema skončil na 31. místě (+3). Zvítězil Dán Steen Ottosen (-10).
foto: epdtour.com

Odkazy:    …. Hřišt Heideleberg Lobenfeld ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Order of Merit

 

 

ALPS Tour – Circolo Rapallo Open, Rapallo, Itálie (16. – 19.7.2009)
Zvítězil Holanďan Joost Luiten (-8).  Pro Petra Skopového turnaj skončil v druhém kole, s výsledkem +6  neprošel cutem.
foto: Reuters

Odkazy: ……. Circolo Galf Rapallo ….. Hřiště na satelitní mapě …..