16. Mezinárodní veletrh golfové turistiky

15.11.2013 | Marie Jehličková | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V úterý, 12. listopadu byl ve španělském městě Tarragona, centru katalánské turistiky a golfu zahájen 16. Mezinárodní veletrh golfové turistiky. Organizátorem je IAGTO – mezinárodní asociace golfových touroperátorů, sdružující 1.200 členů z 62 zemí.

Čtyřdenního veletrhu se účastní 1.300 delegátů z 54 zemí a to jak vystavovatelů (golfová hřiště, hotely a národní turistické úřady), tak i nákupčích, tj. golfových  touroperátorů.

Během naplánovaných schůzek se budou utužovat stávající a navazovat nové kontakty, které umožní golfistům celého světa zahrát si na nejrůznějších golfových hřištích.

Česá republika se účastní stánkem podporovaných Czechtourismem, bohužel s dosti malou účastí českých subjektů. Proč si tolik českých hřišť nechá ujít možnost představit se na největším veletrhu golfové turistiky?

Oproti u nás propagovaném názoru, že golfová turistika je v útlumu, projev prezidenta Peter Waltona nás přesvědčí o opaku:

Podle informací poskytnutých golfovými touroperátory z celého světa byl nárůstu za rok 2013 globálně ve výši 9,3%, příjezdová golf turistika do USA vyšší dokonce o 13,5% a optimistický výhled do příštího roku 2014 hovoří o celkovém nárůstu za ondobé 2012 až 2014 o 20%.

Za poslední roky ze mezi deset nejvíce navštěvovaných zemí, vedle klasických destinací (Španělsko, Thajsko, SAE, Irsko, Skotsko, Velká Británie a další) dostalo i Bulharsko.

Je pravda, že jak golfová hřiště, tak bulharský stát v posledních letech do propagace země a jejího golfového produktu výrazně investovali.

Že by se tentokrát zapojila i Česká republika, aby z peněz utracených golfista celého světa (1,6 miliardy eur jen na cestách organizovaných členy IAGTO) v  budoucnu profitovaly i naše hřiště a hotely?

 

Marie Jehličková
prezident  CGTA

 

 

 

.