14. mistrovství ČR jednotlivců na simulátorech 2008 – vítězí Martin Bešta a Jana Palatková

20.01.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Martin Bešta z GC Erpet Praha a Jana Palatková z GC Hradec Králové se stali čtrnáctými Mistry České republiky na simulátorech. Druhá místa obsadili Adéla Cejnarová a Vojtěch Dostál, oba z GC Erpet Praha. Třetí místa obsadili Oskar Borhy a Kateřina Krásová, oba z GK Čechie.

První kolo 14. Mistrovství České republiky jednotlivců na simulátorech se minulý víkend hrálo současně na simulátorech GC Erpet, GK Čechie, GK Zbraslav, RGC Mariánské Lázně, GC Beřovice, GC Golfcentrum Liberec, GC Hradec Králové, PGC Čeladná a GK Automotodrom Brno.

Z prvního kola postoupilo 35 mužů a 9 žen. Finále v Erpetu se hrálo v neděli, 20. ledna. Začalo v osm hodin, kdy hráči startovali v opačném pořadí výsledků z prvního kola.
Obhájce titulu Filip Juhaniak prošel do finále o chlup, jako 33. v pořadí. Nedělním výsledkem 77 však na obhajobu už pomýšlet nemohl. Klára Spilková mistrovství vynechala.

V prvním kole byli z mužů nejlepší Martin Bešta a Vojětch Dostál, odchovanci Erpetu, kteří se do fiunále dostali výsledkem 71 úder, z žena Jana Palatková (GCHKR), 76 úderů.
Bešta a Dostál se postarali o dramnatický boj o titul, ve kterém byl na 18. jamce lepší Martin Bešta. Na vedlejším simulátoru zdatně sekundovali Štefan Páleník a Oskar Borhy, oba z GK Čechie.

Ženský souboj o titul byl záležitostí Jany Palatkové z GC Hradec Králové a Adély Cejnarové z Erpetu. I tady rozhodly poslední údery ve prospěch Palatkové.

Mistrovství bez problémů řídila ostřílená dvojice Karel Vopička a Václav Jankoušek. Václav Janoušek musel diskvalifikovat hráče, který se na simulátor propašoval v džínách, ačkoli to propozice zapovídají.

Flash player is not available on your computer.