Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

14.4. Golf v zahraničí

14.04.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

PGA Tour – The Masters, Augusta, Georgia, USA
Ladies PGA – Corona Championship, Michoacan, Mexico … …

PGA Tour – The Masters, Augusta, USA

Zelené sako dvaasedmdesátého vítěze The Masters oblékl Jihoafričan Trevor Immelman (-8). Jeho uvážlivý a precizní způsob hry mu přinesl vítězství z nejcennějších, první major sezóny a 72. Masters.

Na druhé místo se dotáhl Tiger Woods (-5). Trápilo ho puttování a tři bogey jsou přesně ty rány, které mu chybí na vítěze. Na třetím místě (-4) skončili Američané Stewart Cink a Brandt Snedeker.
Čtvrté kolo hráli všichni velmi, velmi opatrně. Pod par se v posledním kole dostal jediný hráč, Australan Stuart Appleby. V paru došli pouze Woods, Cink, Mickelson, Harrington a Stenson.
Další umístění: 5. Mickelson (-2), 14., Singh (+1), 20. Leonard, obhájce Zach Johnson (+3), 33. Furyk (+5), 36. Rose (+4), 41. Choi (+1).

Vzpomenete si ještě, kolik se před dvěma lety napsalo o tom, jak změny na hřišti ztížily hru v Augustě ? Předloni vyhrál Mickelson s výsledkem –7, loňský vítěz Zach Johnson měl skore +1, letos Immelman skončil –8 (po třetím kole byl –11).
Přesto je mezi 45 hráči třetího kola rozdíl dvaadvaceti úderů.

Cutem neprošli: Ernie Els, Sergio García, Martin Kaymer, vítěz úvodního tříparového miniturnaje Rory Sabbatini (potvrdilo se, že vyhrát ho nosí smůlu) , Daniel Chopra a světová čtyřka Steve Stricker.
Vypadl také legenda Gary Player, který si z toho ovšem mnoho nedělal. Svým 51. startem na Masters překonal rekord Arnolda Palmera a obě kola si náramě užíval. Při odchodu dokonce svižně zalehl a políbil trávník posledního greenu.

Do cutu postoupilo 45 hráčů s nejnižším skore a dělené, a hráči se skore do 10 úderů od prvního místa.

Když se v Augustě hraje Masters, celý golfový svět ztichne a obrátí svoji pozornost do státu Georgia, na jihovýchodě Spojených Států. Hraje se 72. ročník The Masters, první ze čtyř major turnajů 2008. Od prvního turnaje v roce 1934 se hraje stále na stejném místě, hřišti Augusta National Golf Clubu.
Podle přísných pravidel vybraná elita světového golfu bojovala o právo nosit zelené sako. To poslední si vloni oblékl Američan Zach Johnson.
V prvním kole se na start postavilo 94 hráčů. Jsou ti nejlepší: Woods, Mickelson, Els, Ogilvy, Strike, Choi a mnoho dalších, včetně legendy a nejstaršího hráče turnaje, dvaasedmdesátiletého Jihoafričana Gary Playera, který tu hraje po jednapadesáté.

V tak ušlechtilém prostředí se to může zdát druhotné, ale dotace Masters je 7 milionů dolarů, 112 milionů českých korun. Immelman si odváží 1,3 milonu dolarů, přes dvacet milionů našich korun.

Díky České televizi jsme měli možnost sledovat celý turnaj na ČT4.

Příštím turnajem PGA Tour je Verizon Heritage, který se hraje 17. – 20. dubna v Jižní Karolíne. Dotace turnaje je 5,5 milionu dolarů.

Informace o hřišti
   

Hřiště na satelitní mapě

   
Oficiální stránka turnaje


Ladies PGA – Corona Championship, Michoacan, Mexico

Poslední kolo, sólo pro Lorenu.
Domácí Lorena Ochoa (-25) opět vyučovala a připravila soupeřkám tuze hořké kapky. Druhé Korejce Song-Hee Kim (-14) nadělila celých 11 ran a to si ve čtvrtém kole dovolila triple bogey na 11. jamce. Přidala k němu ovšem sedm birdie.
Její skore konečné skore je složeno z neuvěřitelných výsledků 66,66,66 a 69 (-25). V turnaji zahrála celkem tři eagle (z toho dva v prvním kole) 21 berdíků a jediné bogey.
O třetí místo (-13) se dělí Francouzka Karin Icher a další hráčka z početné korejské delegace In-Bee Park.
Obhájkyně Silvia Cavalleri skončila na 29. místě (+1).

Další umístění: 11. Giquel (-4), 15. Lincicome (-2), 20. Hee-Won Han (-1), 35. Simon (+3),

Cutem neprošly: Nirapathpongporn, Rawson, Retamoza.

Ze světové špičky hrála na domácí půdě Ochoa, ostatní přední hráčky včetně Anniky Sörenstam turnaj vynechaly. Téměř čtvrtina startovního pole byly Korejky.

Dotace turnaje je 1,3 milionu dolarů, přes 20 milionů českých korun. Obhajovala Italka Silvia Cavalleri.
Vítězka Lorena Ochoa si z Michoacanu odváží 195.00 dolarů, za které by u nás dostala asi 3 miliony korun.

Příštím turnajem je Ginn Open, která se hraje 17. 20. dubna na Floridě, s dotací 2,6 milionů dolarů.

.

Informace o hřišti
   
Hřiště na satelitní mapě

   
Oficiální stránka turnaje