Czech Pro-Am, opět vítězí Petr Nič

18.06.2018 | Čeněk Lorenc - CPAT | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Petr Nič

Petr Nič

Czech Pro-Am Teaching Tour 2018, Černý Most, Praha (18.6.2018) 

Svou letošní dominanci na Czech Pro-Am Teaching Tour potvrdil Petr Nič. Vítěz květnového dvoudenního mistrovství v Berouně a loňský šampion celé série učících profesionálů přidal další výhru, tentokrát na Černém Mostě.

A opět to bylo s přehledem. Sluncem zalité hřiště Nič opanoval výsledkem 68 (-4) a o dvě rány porazil Víta Šimka s Jiřím Němečkem. Čtvrtý skončil v paru 72 Jan Juhaniak, páté místo dělili se 73 ranami Lukáš Hrouda a Robert Schovánek.

„Na první devítce to ještě nešlo, dokonce tam bylo bogey, ale pak jsem se rozstřílel,“ komentoval Nič skvostných druhých devět jamek, kde měl pět birdie.

Symbolický dárek takto vítěz věnoval svému otci Pavlovi – legenda českého golfu totiž v pátek slaví sedmdesátiny. Pavel Nič proto také obdržel od pořadatelů a spoluhráčů dort a láhev šampaňského. „Jak oslavím narozeniny? Prací,“ řekl Pavel Nič, který mj. dovedl do evropské špičky Kláru Spilkovou.

Jeho syn Petr triumfoval rovněž v soutěži dvojic s amatérem Michalem Zrzavým, společně uhráli 78 bodů. V kategorii Apprentice byl nejlepší Václav Froněk s 76 ranami.

Mezi amatéry zůstalo vítězství na Černém Mostě, když zvítězil Robert Vačlena s 41 body za 78 ran. Nejlepší výsledek na rány měla Markéta Šubrtová, za 72 úderů celkově osmá s 36 stablefordovými body.

Nearest to pin zahráli domácí profesionál Matyáš Neuwirth (jamka číslo 10) a amatér Jakub Šlapal (jamka číslo 2).

Poděkování turnaje patří partnerům tour v čele s No-H2O a také resortu Black Bridge za výborné hřiště a tradičně skvělý catering pod dohledem Pavla Trnky.

Příští turnaj se koná 23. července v Prague City Golf Clubu na Zbraslavi.

Konečné výsledky 

Odkazy:    GR Černý Most    Hřiště na satelitní stránce    Stránky CPATT

.

foto Ivan Paggio
.