ČGF – plány na příští rok

04.11.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Tiskovka

Setkání ČGF s médii

Česká golfová federace uspořádala ve zbraslavské klubovně přátelské a neformální setkání s golfovými novináři, aby je seznámila s novinkami ve své činnosti. S novináři se za federaci setkal prezident Zdeněk Kodejš, viceprezident Juraj Werner, poprvé se v nové funkci generálního sekretáře představil Aleš Libecajt, který však bude i nadále vykonávat funkci šéfa STK, media manažer Petr Halaburda a projektový manažer Tomáš Přikryl.

Kromě stávající činnosti je plánem vedení českého golfu přilákat nové členy vybudováním nové platformy Bav se golfem, zachovat významné postavení českého golfu na mezinárodním poli, zvýšit úroveň českého golfu a vylepšit tok informací z federace vůči veřejnosti.

Nově se v rámci projektu Golf do škol podařilo prosadit golf jako oficiální výukový předmět, zatím na nižším stupni základních škol.

Projekt Hraj golf změň život přinesl tři tisíce nových, registrovaných golfistů. Platforma Bav se golfem, na které spolupracují federace, Asociace majitelů hřišť a další subjekty bude pokračovat ve zpřístupňování golfu novým zájemcům. Platforma bude představena před příští sezónou. „Měla by oslovit jak nové hráče, tak také ty, kteří kdysi už golf vyzkoušeli, ale z různých důvodů u něj nezůstali,“ vysvětlil princip viceprezident ČGF Juraj Verner.

V novém roce bude spuštěn nový web, který je oddělen od technického webu a nároky na zobrazení souborů, dokumentů, článků a fotografií přestanou kolidovat s požadavky na zobrazení dat soutěžní, členské a dokumentační agendy. Oba servery, technický i redakční se výrazně zrychlí.

Další informací, která zazněla na setkání je dobrá pozice naší země v golfové diplomacii. Česká republika má v evropských organizačních strukturách velice dobrý zvuk. V orgánech R&A a EGA dlouhodobě působí čeští zástupci. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš bude zvolen do významné funkce šéfa centrální zóny a stane se tak členem exekutivy evropského golfové orgánu EGA. Generální sekretář ČGF Aleš Libecajt působil v pravidlové komisi R&A a podílel se na přípravě nových pravidel. Sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar působí v R&A v komisi pro amatérský status, předseda hendikepové a normovací komise ČGF Dalibor Procházka působí ve stejné komisi v EGA a bývalý viceprezident ČGF Miroslav Holub je členem Komise pro vývoj golfu R&A.

Prezident Zdeněk Kodejš potvrdil jmenování nového reprezentačního kouče Staffana Johansona, který bude mít základnu na Albatrossu.

Setkání skončilo odehráním devíti jamek na zbraslavském hřišti.

.