Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

11.2. Golf v zahraničí

11.02.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

PGA Tour – AT&T Pebble Beach National Pro-Am, Pebble Beach, Kalifornie, USA
European PGA Tour – Emaar-MGF Indian Masters, Delhi, Indie
Ladies European Tour – ANZ Ladies Masters, Queensland, Austrálie …

PGA Tour – AT&T Pebble Beach National Pro-Am, Pebble Beach, Kalifornie, USA
Turnaj At&T skončil velikým překvapením. Po dosažení stejného skore (-10) se o vítězi rozhodovalo v rozehrávce mezi Američanem Stevem Loverym, osmačtyřicetiletým hráčem druhé stovky žebříčku a Fidžanem Vijay Singhem. Rozhodlo Loweryho birdie na první jamce rozehrávky, které mu přineslo mu čtvrté vítězství v PGA Tour od roku 1994. Tímto turnajem vydělal Lowery přes milion dolarů, dvojnásobek toho co za celý loňský rok.

O třetí místo (-9) se dělí Američané Corey Pavin, John Mallinger a Dudley Hart.
Další umístění: 14. Furyk, Harrington, Weir (-4), 34. Herron (-2), 43. Na, Leonard (-1), 48. až sem spadl lídr prvního kola Jones (E). O poslední, 58. pozici (+2), se podělil Alex Čejka s Američanem Brandtem Snedekerem.


Loňské vítězství neobhájil Phil Mickelson Nevedlo se mu a dokonce neprošel cutem.
Po letech odmlky se v turnaji PGA objevil australský žralok, golfový veterán Greg Norman, který se však také do cutu nevešel.
Turnaj byl pohromou také pro J.B. Holmese, vítěze FBR Open, a D.J. Trahana, vítěze Bob Hope Classic. Jejich výkon nestačil na postup do posledního kola. Cutem dále neprošli: Chopra, Mediate, Lehman, Henry, DiMarco, Sutherland, Elkington.

Turnaje se neúčastnil Tiger Woods, který bude zřejmě hrát až za čtrnáct dní WGC- Accenture Match Play Championship, v arizonském Tucsonu.
Hraje se souběžně na třech hřištích.
AT&T je slavný turnaj se slavným Pro-Am turnajem, kterého se účastní celebrity ekonomického, sportovního a uměleckého světa. Pro-Am si zahráli například herci Kevin Costner, Andy García, Chris O´Donnell, podnikatel a zakladatel portálu Yahoo Jerry Yang, jezdec Formule 1 Rubens Barichello nebo surfař Kelly Slater.
Dotace turnaje je 6 milionů dolarů, našich 107 milionů korun. Na vítěze čeká 1.080.000 dolarů, zhruba 19 milionů korun.
Příští turnaje se hraje v Kalifornii. 14. – 17. února proběhne Northern Trust Open, s dotací 6,2 milonu dolarů, zhruba 110 milionů korun.

European PGA Tour – Emaar-MGF Indian Masters, Delhi, Indie
Indové oslavují, „evropský“ titul zůstává doma. Zvítězil Ind, jehož plné jméno je Shiv Shankar Prasad Chowrasia a je bývalým kedíkem klubu v Kalkatě. Zkráceně se píše SSP Chowrasia a bude na nějakou dobu indickou modlou. Nastupoval do posledního kola z páté pozice. Poslední kolo (-5) mu vyšlo dokonale: pět berdíků a třináct parů ho posunulo na vítěznou pozici, o dvě rány před druhým Irem Damienem McGranem (-7). Třetí skončil Španěl José Manuel Lara (-5).
Ernie Elsovi se už nepodařil takový posun jako ve třetím kole, skončil nakonec na děleném šestém místě. Vzhledem k velmi nepodařeném začátku, kdy se potácel v druhé polovině tabulky, to může Ernie považovat za úspěch.

Další umístění: 4. lídr třetího kola Jacquelin (-4), 11. Kjeldsen (-2), 12. McDowell (-1), 22. lídr prvního kola Radhawa (-2), 48. Sandelin (+8), 63. Clarke (+14), 64. Finch (+15).
Cutem neprošli: Wilson, Strange, Fernandez-Castano.
Hrálo se o 2,5 milionu dolarů, našich 44 milionů korun, vítěz si ponechá 407.000 dolarů, něco přes 7 milionů českých korun.
Evropské túře se do studené Evropy stále nechce. Příští turnaj Enjoy Jakarta Astro Indonesia Open se hraje 14. – 17. února v indonéské Jakartě.

Ladies European Tour – ANZ Ladies Masters, Queensland, Austrálie
Zvítězila Angličanka Lisa Hall (-13). Druhé místo udržela Korejka Hyaun-Ju Shin (-12).
O třetí místo (-11) se podělily Angličanka Johnson a Švédka Stahle.
Obhájkyně Karrie Webb, která byla po třetím kole ve vedení, začala poslední kolo dobře, eaglem na třetí jamce. Pak se ji nepovedly sudé jamky, na šestce, osmičce a desítce zahrála bogey. To jí stálo titul. Z druhého místa zaútočila Lisa Hall, která bezchybným výsledkem složeným ze šesti birdie a parů nedala ostatním šanci.
Další umístění: 6. Sjodin (-9), 8. Davies (-8), 9. Nocera (-8), 14. Hull, Myizato (-6), 18. Gique, Nirapathpongporn (-5), 28. Prieto, Eberl, Schaeffer (-3), 44. Sandolo, Smith (-1),
Cutem neprošly: Masters, Hall, Hauert, Turnbull, Arricau, Marti, Simon, Lagoute-Clement, Esterl, Bourdy, Rossi,
Turnaj se hrál pouze na tři kola, první bylo zrušeno pro déšť.

Hrálo se o 358.000 Eur, přes 9 milionů korun.