Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Jessica Korda: Věděla jsem, že jsem blízko

15.10.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A

Jessica KordaAmerická profesionální golfistka českého původu Jessica Korda (22) vyhrála o víkendu turnaj Sime Darby v Malajsii v rámci LPGA Tour. Zvítězila o čtyři rány nad světovou dvojkou Lydií Ko, trojkou Stacy Lewis a obhájkyní titulu Shanshan Feng. Na konto si Korda připsala 300 tisíc dolarů a do profesního životopisu si přidala čtvrtý titul v kariéře. Dcera slavného tenisty Petra Kordy poskytla po turnaji exkluzivní rozhovor pro LPGA.

Jessico, zahrála jste své dvě nejnižší skore v letošní sezóně (65 ran). Jak se vám to povedlo?

Nemám tušení. Věděla jsem jen to, že jsem blízko výhře, a že musím zůstat trpělivá. To mi neustále opakoval i můj caddie. ´Zůstaň trpělivá, soustřeď se na puttování´. A pak se to stalo, vyhrála jsem. Je to neuvěřitelný pocit. Celkově jsem si ten turnaj hrozně moc užila. Bydleli jsme v úžasném hotelu, hráli na neuvěřitelném hřišti a všichni se o nás skvěle starali…

Co se vám honilo hlavou před posledním puttem?

Je to boj. Myslela jsem jen na to, že tenhle boj musím vyhrát. Přenést se přes všechny emoce a zůstat v klidu. Věděla jsem, že za mnou stojí celý tým lidí, kteří mě celý rok podporovali, a že už kvůli nim bych chtěla vyhrát.

Co jste udělala jako první, když jste zjistila, že vítězství máte v kapse?

Musela jsem hned zavolat všem doma. Máma na to koukala na počítači, od táty jsem měla zmeškaný hovor, který spadl do hlasovky. Sestra byla zrovna na hřišti…  A pak už mi všichni jen gratulovali.

Jessica Korda

Letos jste se nestačila kvalifikovat do týmu pro Solheim Cup. Nebyl to i ten motiv, který vás nutil předvést v Kuala Lumpur to nejlepší, co umíte?

Byla jsem na holky hrozně pyšná za to, co na Solheim Cupu předvedly. Každé ráno jsem to sledovala. Zasloužily si vyhrát. Když dala Gerina ten svůj perfektní putt, měla jsem slzy v očích. Jasně, že mě mrzelo, že nejsem součástí týmu, ale nebyla šance, že bych jim jakkoliv pomohla. Byla jsem ráda za to, jak to bylo. Po Evianu jsem jela do Čech a strávila jsem pár dní s babičkou a s dědou, setkala se s bratranci. Poslední tři týdny jsem se cítila opravdu dobře. Byla jsem se svými blízkými, navštívila jsem i rodinu svého přítele v Palm Springs, moc jsem si to užívala.

Bylo to v Malajsii jiné než na ostatních turnajích?

Tak jste v Asii, daleko od domova, je jasné, že se vám stýská po rodině a po vašich blízkých. Ale s ostatními hráčkami se už známe, sdílíme spolu pokoje, eventy, pokaždé nás to na každém turnaji sblíží víc a víc.

V bagu máte nový driver TaylorMade M1. Myslíte, že vám pomohl k výhře?

Je můj oblíbený a cítím se s ním mnohem sebevědoměji. Mám s ním lepší švih. Myslím, že bez něj bych to v Malajsii asi nevyhrála.

Zmínila jste rodinu. A jak důležitý je pro vás váš caddie?

Podívejte se na něj, támhle je a směje se. Je to můj největší kritik a zároveň moje největší opora. Pokaždé, když se na Kyla podívám, vím, že všechno bude ok. Hodně mě tenhle rok podržel. Jsem tak ráda, že jsem vyhrála a on konečně může začít splácet dům.

Jak toto vítězství ovlivnilo závěr vaší sezony?

Byl to správný krok kupředu. Moje motto je: Vždy být jeden krok před ostatníma. S golfem nemůžete bojovat. Musíte prostě čekat, až to přijde. Cítím, že díky tomu vítězství můžu inspirovat další generace ke golfu. Tohle vítězství už mi nikdo nevezme a stále se díky tomu cítím v euforii.

 Více o vítězství Jessicy Kordy najdete ZDE