1.10. Krátce ze zahraničního golfu

01.10.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

PGA Tour – Presidents Cup, Montreal, Canada – v utkání nejlepších hráčů světa USA versus zbytek světa zvítězili Američané 19,5:14,5
PGA Tour – Viking Classic, Madison, Mississippi, USA – zvítězil Američan Chad Campbell (-13). Alex Čejka skončil na 8. místě (-9).
Ladies PGA Tour – Navistar LPGA Classic, Prattville, Alabama, USA – překvapivou vítězkou se stala Švédka Maria Hjort (-14). Ochoa skončila na 3. místě (-12).
PGA European Tour – Seve Trophy, Killenard, Irsko – v utkání družstev Velké Británie-Irska a kontinentální Evropy zvítězila Velká Británie-Irsko 16,5:11,5.
Ladies European tour – Uniqua Ladies Golf Open, Wiener Neustadt, Rakousko – zvítězila Angličanka Laura Davies (-16). Naše Zuzana Mašínová neprošla cutem.
Alps Tour – Master 26 Dijon Bourgogne , Notes La Ville, Francie – náš Petr Nič skončil na děleném 69. místě (+12).
World Golf Championships – kvalifikace, Aruba, Holandské Antily – profesionálové Jakub Kučera a Petr Skopový se za Českou republiku účastnili na Arubě kvalifikace světového mistrovství. Kvalifikací neprošli, skončili na 13. místě z devatenácti států, sedm ran od postupového místa. World Golf Championships se koná 22.-25. listopadu v čínském rezortu Mission Hills. Z Aruby postupuje prvních pět týmů.
Pohár mistrů evropských zemí ženy, Wuppertal, Německo – PMEZ byl pro špatné počasí ukončen po dvou kolech. Mistr ČR, družstvo žen GC Erpet Praha ve složení Martina Kodejšová, Kristýna Pavlíčková, Klára Spilková a Tereza Vavrušková skončilo na 10. místě z patnácti týmů. Zvítězily hráčky německého GC Hubbelrath.
Jack Nicklaus International Invitational – finále 2007, Jupiter, Florida, USA – český tým složený z amatérů Ivana Haška a Miroslava Čudy získal vynikající druhé místo. Zvítězilo družstvo Filipín, třetí byli Mexičané.