Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Trochu jiné vodní greeny

26.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Cestování
A A A

Pohybující se plovoucí green

THE_COEUR_D_ALENE_RESORT1_jKdyž designér Scott Mills světu ukázal nádherné golfové hřiště Coeur d´Alene Resort v Idahu, bylo předem jasné, že dříve nebo později jeho výtvor získá nějaké ocenění. Brzy nato jej GolfDigest představil jako nejlepší v kategorii krása a estetika. Na světě je mnoho krásných hřišť. Ale skutečnost,  že je hřiště krásné ještě zdaleka neznamená, že je i unikátní. Co ale jedinečné opravdu je, je jamka číslo 14. Právě na Millsově hřišti v Idahu.

Nikdy se dvakrát nestane, že by byl green na stejném místě. Green je totiž jediným svého druhu na světě. Je umístěný na pohyblivém ostrůvku, který plave na jezeře.  Pokud tedy dostanete svůj míček na green, budete se jistě zajímat, jak se k němu dostanete. Problém je vyřešen v podobě tzv. patovací loďky. Dá se tedy říct, že na tomto paru 3 dvakrát na stejný green nevstoupíte.

Coeur d´Alene Resort

 

Narážející skály

Stone_Harbor_7th_oldDalším originálním vodním skvostem jsou Narážející skály na sedmé jamce na hřišti Stone Harbor Golf Club v New Jersey. Designér Desmond Muithead byl v roce 1980 požádán, aby vytvořil originální osmnáctijamkové hřiště. Podařilo se mu to, nejvíce lidí ale zaskočil právě green tříparové sedmé jamky. Green, který je tentokrát pevný a nepohyblivý je také obklopen vodou a lemován dvěma zvláštně tvarovanými bunkery. Inspiraci hledal v řecké mytologii v Jásonovi a Argonautech. Na první pohled vypadá jamka opravdu zajímavě, bohužel se ale green jeví jako problematický, kvůli svému tvaru.

Stone Harbor Golf Club

 foto: zmiňované resorty

Aneta75L

 

 

Aneta Zárubová