Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Nejunikátnější hřiště světa

18.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Cestování
A A A

 Golfové prázdniny se za poslední desetiletí staly velmi vyhledávaným způsobem trávení dovolené. Tím, že si na dovolené zahrajete golf, uniknete obávané nudně a zároveň si odpočinete. Hru přitom berete svátečně, nestresujete se ze svého mulliganu na deváté jamce a v klidu si vychutnáte lahodný koktejl v hotelovém baru. Zarezervovat si takový zájezd do kterékoliv země je dnes tak jednoduché, jako když si objednáváte v kavárně palačinku. Nicméně pokud hledáte něco unikátnějšího, existuje mnoho zvláštních až podivných hřišť, kam se můžete vydat. Nechte se inspirovat něčím z následující nabídky hřišť.

Brickyard Crossing Golf Course Hřiště uprostřed největší závodní dráhy
Více než 257 000 lidí je schopen pojmout obří stadión Indianapolis Motor Speedway a směle se tak řadí mezi největší sportovní zařízení na světě, která jsou schopna pojmout tak velké množství lidí. Celoročně se tu odehrávají nejprestižnější závodnická klání. Dráha celkově měří 2,5 míle, což jsou zhruba 4 km. Čeho si ale mnoho návštěvníků závodů vůbec nevšimne, jsou čtyři jamky hřiště Brickyard Crossing Golf Resort, které jsou závodnickou dráhou olemovány. Hřiště, které má jinak osmnáct jamek navrhoval Peter Dye a i zde se přes léta odehrálo mnoho známých golfových turnajů. Mezi čtyřmi jamkami se uvnitř dráhy nachází dokonce i vodní překážka.

 Stránky hřiště

 

Coober Pady opal fields Golf bez trávy
Coober Pedy je malé těžařské městečko v Jižní Austrálii. Proslavilo se zejména proto, že kvůli nesnesitelnému vedru, které zde panuje po celý rok, většina obyvatel žije v podzemí. Je až překvapivé, že i zde si milovníci golfu nedokázali odpustit golfové hřiště. Hřiště Opal Fields je sice nad zemí, nenajdete na něm ale jediné stéblo trávy. Jak to zde tedy hráči dělají? Musí s sebou kromě standardní golfové výbavy nosit ještě drn trávy, který si položí na zem a z něj odpalují. S vedrem ale bojovat nejde, a tak se většina hraní odehrává v noci se světélkujícími míčky.

 

 

longest roundNejdelší hřiště světa?
Světově nejdelší hřiště se také nachází v zemi extrémů, Austrálii. Když už tam někdy budete, proč si nezkusit zahrát na Nullarbor Links? Celý osmnáctijamkový komplex hřiště se rozprostírá na 1365 kilometrech podél pobřeží Jižní Austrálie. Je tak oficiálně nejdelším hřištěm na Zemi. Lidé na otevření hřiště hleděli velmi nevěřícně. Možná proto, že průměrná vzdálenost mezi jamkami je 66 km. Ve skutečnosti jsou dvě jamky odděleny neuvěřitelnými 200 kilometry země, což znamená, že pokud se rozhodnete si Nullarbor Links zahrát celé, nejspíš k tomu budete potřebovat něco trochu silnějšího, než je golfová kárka. Na celou osmnáctku si určitě pár dní vyhraďte.

 Stránky hřiště

 

Opravdu mezinárodní golf
Existuje několik důvodů proč si o dovolené zajet zahrát na Green Zone Golf Club. Kvůli tomu, že se hřiště nachází v Laponsku ve Finsku, je možné si jít zahrát v golfové sezóně jakoukoliv denní i noční dobu, protože tu slunce několik měsíců nezapadá. To zdaleka není vše, hřiště je umístěné na státní hranici mezi Finskem a Švédskem. Po odehrání první devítky se tedy uberete se svým bagem do Švédska. Zahrajete si tedy v obou zemích a k tomu vám bude stále svítit slunce.

 Odkaz na hřiště