ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Keňa – africká golfová velmoc

11.03.2010 | Sylva Santarová | publikováno v rubrice Cestování
A A A

windsor1Se svými třiceti devíti golfovými hřišti šlape Keňa na paty golfové jedničce, Jihoafrické republice.  Počet hřišť je úctyhodný. O jejich kvalitě, která se tady snoubí s půvabem okolní krajiny svědčí fakt, že na dvanácti z nich se hrají mistrovské  turnaje. Počátky golfu v Keni sahají hluboko do minulosti a jezdí si sem zahrát stále více golfových nadšenců, pro mnohé je stále ještě golfovou neznámou.

Starou královskou hru představili východní Africe britští osadníci. Vybudovali golfová hřiště napodobující ta, která opustili ve své rodné zemi.  Keňa je zemí kontrastů a mnoha tváří, totéž se dá říci o golfových hřištích.  Proto pokud propojíte golf s cestováním po Keni, čeká vás úžasná dovolená. Hřiště jsou zasazená do okolní krajiny, která jim dodává lesk, půvab a atmosféru. Nacházejí se na vysočině kolem rovníku, na březích nádherných jezer, v divoké přírodě i v blízkosti nekonečných pláží Indického oceánu. Mnohá hřiště jsou položená výše než 1 600 m.n.m. a tak se dá vaše hra bez nadsázky přirovnat k celodenní horské túře. Nádherné prostředí je umocněno prvotřídními službami světové úrovně a díky příznivému podnebí se hraje kdykoliv během roku. To je pro nás středoevropany příjemné především v zimním období.

Golf, moře i divoká příroda
Letíme do Mombasy, kde nás čeká blankytně modré moře s písčitými plážemi a čtyři golfové hřiště. Leží prostřed nádherné divoké přírody s množstvím zvěře, rozkvetlých květin a  nádhernými pohledy na oceán. Mezi nimi leží hřiště postavené v americkém stylu s charakteristickými bunkery, fairwayemi i greeny. Nešplouchají zde mořské vlny, ale hru stěžují dvě vodní plochy. Odtud se letecky přesuneme do Nairobi.

4101_Windsor_Golf_and_Country_Club_Nairobi_KenyaNairobi v golfovém obležení
Moderní, kosmopolitní a prosperující hlavní město Keni leží uprostřed nádherné zvlněné krajiny s rozlehlými savanami, obdělávanými políčky a bujnými zelenými lesy. Lesy  jsou domovem spousty pestrobarevných ptáků.  Sedm skvělých osmnáctek, mezi které patří i nejstarší hřiště v Keni, se nachází v dosahu 30 km od centra města. Patří k nim i jednička mezi keňskými hřišti, těžké mistrovské hřiště prý s nejrychlejšími greeny východní Afriky. Z Nairobi směřujeme dále na severozápad až k Viktoriinu jezeru.

Golf ve Velké příkopové propadlině
Projíždíme oblastí, která je považovaná za srdce Keni a zároveň za jednu z nejkrásnějších oblastí plnou kontrastů a nejpůsobivějších hřišť. Dostáváme se do míst, kde se při odpalech otevírají nekonečné pohledy na růžovou hladinu jezera Nakuru plnou plameňáků a kde začíná pravé safari ve volné přírodě. Tady se pořádně zapotíte, až budete šplhat od jamky k jamce až k té poslední a nejvýš položené. Je to jediné hřiště, na kterém se hraje pořád jen do kopce.

Golfová hřiště uprostřed divočiny
Tady začíná hon na velkou pětku a další endemické druhy a záleží jen na vás, jak své trofeje ulovíte. Dáte-li přednost pěší túře, automobilu, koňskému hřbetu nebo letu v balonu, nebo
se spokojíte se zvuky divočiny nesoucími se na golfové hřiště z okolí.

Golf pod horskými štíty a hříčky přírody
Zážitkem nad zážitky je pohled na bílý čepec upletený ze sněhu a ledu, který neustále nosí druhá největší africká hora Mount Kenya, a to přímo na rovníku. Zasněžená dominanta Keni tvoří jedinečnou kulisu několika golfovým hřištím, kde svou hru začnete odpalem na severní polokouli, ale „putujete“ už na polokouli jižní, což se vám nestane nikde jinde na světě.

KlubovnaGolf uprostřed plantáží
Mezi plantážemi s ananasem a kávou, v blízkosti vodopádu Thika, je umístěno jedno z nejstarších hřišť, kde si můžete i zaplavat v bazénu, zahrát tenis nebo kulečník.  Klub hostí Winston Churchill Cup, který se tady hraje už od roku 1949. U vodopádu si zavzpomínáme na nesmrtelný film o Tarzanovi, který se tam natáčel.

Všechny golfisty doprovázejí kedíci, kteří jsou sami velmi dobrými hráči a hřiště znají dokonale, takže  mohou být nejen milými společníky, ale i dobrými rádci.

V Keni je samozřejmostí, že ke skvělému golfu patří i ubytování na vysoké úrovni.

Sylva Santarová

Počet přečtení: 3 650
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017