Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Další Normanovo hřiště je otevřené

09.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Cestování
A A A

Greg Norman courseV den, kdy Vietnam slavil 35. výročí svého sjednocení, měli někteří golfisté ještě jeden důvod ke slávě. V pátek 7. května se ve Vietnamu slavnostně otevřelo nové hřiště Dunes Course, které je součástí Danang GC, pod nímž je podepsaný Greg Norman.

Hřiště se otevřelo v jeden z nejdůležitějších dnů ve vietnamském kalendáři a na hřišti si zahrálo více než 100 členů rychle rostoucí vietnamské golfové komunity. Osmnáctijamkové hřiště se vlní mezi písčitými dunami směrem k pláži, kterou časopis Forbes v roce 2005 označil, jako jednu z deseti nejkrásnějších pláží světa.

Nejzajímavější 16. jamka s parem 3 je v podstatě situovaná přímo naproti páži. Výhled z greenu na oceán je údajně nezapomenutelný, jsou odtud vidět nedaleké ostrovy Cham Islands.

Šestnáctá jamka, není ale zdaleka jediná, která návštěvníkům bere dech. Velmi dramatická je i 10. jamka s parem 5, která se vlní mezi vysokými dunami a z fairwaye je krásný pohled na ikonické hory Marble Mountains.

Howie Roberts, generální manažer Danang GC prozradil, že na hřišti měli nedávno respektovaného golfového redaktora, který hru přirovnal ke krásné písni, zkrátka nechcete, aby skončila.

Greg Norman slaví jako architekt velký úspěch.  Díky svým zkušenostem jistě dobře ví, jak z hry vykouzlit nezapomenutelný zážitek. Ve své kariéře dvakrát vyhrál British Open, třicetkrát se umístil mezi nejlepšími 10 hráči na majorech a po neskutečných 331 týdnů si udržel pozici nejlepšího hráče světa.

V roce 1987 Australan oficiálně přeskočil k nové profesi a začal se věnovat designu. Založil společnost Greg Norman Golf Course Design (GNGCD). Během uplynulých 22 let jeho společnost vytvořila více než 70 golfových hřišť na šesti různých kontinentech, také si vybudovala reputaci pro imaginativní design, který uznává golfovou tradici, ale taky tradici míst, kde hřiště stojí.

Danang Golf Club je zatím posledním výtvorem, který tuto vizi reprezentuje. Normanova společnost již získala mnoho ocenění, hlavně pro schopnost kombinovat kreativitu s kvalitou a vytvářet harmonii s přírodním prostředím.

Až bude areál zcela dokončen, přibude ještě nádherná klubovna, kterou má na starosti australská společnost HASSELL, golfová akademie s nejmodernějším vybavením a čtyř- a pětihvězdičkový hotel s bungalovy. Celý komplex patří vietnamské společnosti VinaCapital Group.

Odkaz na hřiště –  www.dananggolfclub.com

 

Aneta Zárubová

Aneta75L