Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Aruba: Písečný ráj

09.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Cestování
A A A

aruba2Jen zřídka sní golfisté o písku a vodě. Ale takové překážky, jako jsou právě na Arubě, jen tak nenajdete. Po letošní těžké zimě, jsou zelené fairwaye, rychlé greeny a bílý písek téměř nepředstavitelné. Takový sen se ale žije právě na Arubě. Najdete ho v jižním Karibiku přibližně 27 kilometrů od Venezuely.

Aruba by se také dala popsat, jako země, kde na vás čeká 90,000 přátel, s kterými jste se ještě neseznámili. Bílé písečné pláže jsou všude, výborně tu vaří, skvěle tu nakoupíte, dají se tu provozovat všechny možné vodní sporty od wakeboardingu až po šnorchlování a kayaking. Jen se tady člověku špatně nudí.

Ať už sem jedete na romantickou dovolenou s večeřemi při svíčkách, nebo uniknout s rodinou od běžného života ve stresu, nebudete litovat.

Golf je zde, jako vše ostatní na ostrově – nádherný. Aruba je domovem hřiště Tierra del Sol. Tento luxusní klenot skrývá osmnáct jamek s parem 71, navržené světoznámým architektem Robertem Trentem Jonesem mladším. Otevřelo své dveře v roce 1995 a nyní je Tierra del Sol třešničkou na dortu každé perfektní dovolené na ostrově.

Hřiště také hostilo mnoho profesionálních golfových událostí, včetně klání Shell’s Wonderful World of Golf v roce 1998 mezi Nickem Pricem a Paynem Stewartem. Sklidilo mnoho světových uznání, včetně 4 ½ hvězdičky od Golf Digestu, umístění mezi top 100 hřišti od Links Magazine, top-10 hřišť v karibské oblasti od Travel & Leisure Golf Magazine a World Travel Award jako nejlepší golfový resort na Arubě.

Tierra del Sol drží krok s nejnovějšími technologiemi a posouvá tak golf na jinou úroveň se satelity a současnou počítačovou technologií. Byl zde nainstalován systém Parview GPS, jedinečná satelitní síť, která umožňuje rezortu zjednodušit všechny operace na hřišti, zvyšuje efektivitu a zákazník tak využívá naprosto dokonalého servisu.

ArubaKaždá z kárek na mistrovském hřišti je vybavena satelitním přijímačem a barevnou obrazovkou. Je zde grafické zpracování každé jamky a přehledně popsaný green, nemluvě o přesné vzdálenosti od autíčka ke středu greenu, pin pozici na daný den, elektronickém skóre a možnosti komunikace s klubovnou. Můžete si dokonce objednat jídlo a pití, nebo najít rady od profesionálů.

Zkrátka jediným důvodem, proč byste měli vystoupit z kárky je odpálit váš míček.

Vaši prvotřídní zkušenost završí luxusní ubytování ve vilkách přímo na hřišti.

Uvolněná elegance, komfort a soukromí, kterého se vám ve vilkách přímo dostane, udělá z vaší dovolené nezapomenutelnou zkušenost. Každá vilka je vybavená individuálně, podle vašich zvyků, abyste se cítili jako doma.

Tierra del Sol je navíc perfektní pro golfisty všech kategorií a současně přestavuje výzvu i potěšení z nádherné pobřežní přírody, která kontrastuje s greeny a kaktusovými překážkami.

Pokud si chcete zahrát jen 9 jamek, než se pustíte do relaxace na nádherných plážích, zkuste se podívat na hřiště Divi Links. Na malebném hřišti vás nejspíš překvapí vítr, který často odnáší míček na místa, kterým jste se chtěli vyhnout. Hra je zde velkou výzvou, pokud ale ve zkoušce obstojíte, poznáte, co je to pravá radost z golfu.

Na Divi Links je i výborné prostředí pro zapracování na vaší hře. Najdete tu Johnson & Wales golfové vzdělávací centrum s drivingem, chipping greenem s možností procvičováním úderů z bunkeru. V případě potřeby je odborná pomoc nablízku.

Po golfu si můžete vychutnat klidnou plavbu v moři, nebo procházku s jemným pískem, který vás bude lechtat mezi prsty na nohou.

aruba_mapaAzurové karibské vody vyhřáté sluncem omývají Arubské různorodé pláže, kde jsou stinná, klidná prostranství s palmami, ale i rušné mekky vodních sporů. Velkou většinu západního pobřeží totiž tvoří rezorty přímo nabité aktivitou. V pohodlí lehátek se tam ale můžete ponořit i do své oblíbené knihy, nebo jen tak pozorovat lidi.

Naopak, druhá, návětrná strana ostrova není tak turisticky rozvinutá a pláže jsou tu pustší a divočejší. Jsou zde magická skalnatá zákoutí z vápence přírodně zformovaná díky neúnavnému vlnobití, která lemují břehy. Kvůli siným větrům, velkým vlnám a proudům, zde ale není plavání doporučeno. Na divokém pobřeží panuje klid a výborně se tu odpočívá od stresu. Krásné výhledy ale najdete na obou pobřežích.

Nezávisle na aktivitě, kterou si vyberete, co může být lepší, než teplé počasí, které na Arubě panuje po celý rok?

Pro více informací o dovolené snů na Arubě, navštivte www.aruba.com.