ME U.S. Kids Golf – máme zlato a stříbro

31.05.2014 | Karel Kučera - U.S. Kids Golf | publikováno v rubrice Červinková
A A A

Madalena Červinková

Češi vezou z mistrovství Evropy U.S. Kids Golf jedno zlato a dvě stříbra.
Skotské Gullane hostilo ve dnech 27.-29.5.2014 více než 500 dětí z celého světa na VII. ročníku U.S. Kids Golf European Championship. Jako již tradičně se tohoto podniku účastnila početná česká výprava. V letošním roce startovalo 23 hráčů z České republiky na základě kvalifikačních kritérií.

Hráči a hráčky opět nezklamali a vezou sadu cenných kovů. Magdaléna Červinková (79,78,75,232,) ovládla dokonale kategorii dívek 11 let. Do finálového kola nastupovala z druhého místa a soustředěným výkonem dokázala nejen pozici udržet, ale posunout se na konečné první místo.

Jan Pávek

V kategorii chlapců 11 let si do Skotska přijel vylepšit svou bilanci na podnicích U.S. Kids Golf František Jan Pávek. Prvním a druhém kole kde shodně zahrál 74 ran si vytvořil nadějnou pozici pro finálové kolo, do kterého nastupoval ze čtvrtého místa. V tomto kole opravdu zazářil a výsledkem 71 ran nenechal nikoho na pochybách, že stříbrná medaile mu právem náleží.

Justýna Šafaříková

Velká naděje českého golfu se rýsuje v Justýně Šafaříkové, která v nejmladší kategorii dívek do 8 let opravdu zářila. V prvním kole s trochou nervozity a malinko smůly zahrála 41 ran (kolo je hráno na 9 jamek). Do druhého kola však vytáhla ten největší kalibr své hry a výsledkem 35 ran (-1, nejlepší výsledek druhého kola) se usadila na děleném prvním místě průběžného pořadí. Ve finálovém kole zahrála krásných 37 ran, ale na 33 ran (-3) vítězky Kasumi Tran z Velké Británie to bohužel nestačilo. Je však obdivuhodné, jak Justýna v 8 letech dokázala bojovat do poslední jamky a stříbrná pozice pro tuto nadějnou dívku jí právem patří.

Díky svému konečnému umístění se Magdaléna Červinková a František Jan Pávek kvalifikovali do jamkové části turnaje, která se hraje vždy na konci každého mistrovství. Zde nastupují týmy Internationál proti Western Europe složené z nejlepších hráčů a hráček kategorií od 10 let. Turnaj se hraje pod názvem Van Horn Cup po zakladateli projektu U.S.Kids Golf.

V ostatních kategoriích naši hráči bojovali ve vynikající konkurenci a je potřeba všem poděkovat za důstojnou reprezentaci a rodičům za to, že svůj čas věnují svým dětem. Zkušenost z tohoto velkého podniku na poli dětského a juniorského golfu jim bude k nezaplacení .

Kompletní výsledky zde

.